MŮJ PŘÍBĚH

Kdo je Eliška Valčíková?

Dnes trávím svůj drahocenný čas tím, co mě opravdu baví a naplňuje. Ke svému zaměstnání si přivydělávám malováním hrnků se zvířecími mazlíčky na zakázku.

Své výtvory prodávám legálně, protože mám zřízenou vedlejší podnikatelskou činnost, a hlavně administrativa spojená s mým malým podnikáním pro mě již není noční můrou.

Díky mým zkušenostem ze škol s technickým zaměřením jsem si dokázala jednoduše  vytvořit pomocníky, kteří s mi s administrativou pomohou. 

Nejlepší na tom je, že mě to nic nestojí. Zjistila jsem totiž, že kvůli pár vydělaným tisícům není potřeba platit si účetní ani speciální fakturační programy

VŠE TAK RŮŽOVÉ NEBYLO

Ještě před pár lety jsem byla člověkem, který při nárazu na překážku všechno vzdal.

Jelikož jsem ale toužila po nějakém způsobu seberealizace, za který bych dostávala i zaplaceno, rozhodla jsem se pro zřízení “vedlejšáku”.

S ČÍM JSEM SE MUSELA POTÝKAT

A tak jsem začala zjišťovat, co je pro vyřízení vedlejšáku potřeba.  Internet je plný informací, ovšem přijde mi, že jsou články psány moc odborně. 

Samozřejmě, že je v pořádku, když si člověk o této problematice něco nastuduje, ale já osobně mám ráda lidštější a srozumitelnější sdělení informací. 

Nicméně jsem se těmito články prokousala, a nakonec si zvládla založit živnost. To jsem ale netušila, že to nejsložitější mě teprve čeká. 

V mém malém podnikání bylo největším výzvou vypořádat se s administrativou. Musela jsem zjistit jaké faktury vystavovat a jak si vést nějaké přehledy o příjmech a výdajích. 

Ze začátku podnikání pro mě byla administrativa docela časově náročná a já v ní měla chaos a vše jsem řešila se zpožděním. Což samozřejmě vyústilo v časově náročný problém při podání daňového přiznání.

20210228_211047

ČAS NA ZMĚNU

Nicméně nakonec jsem vše zdárně vyřešila a zařekla se, že takhle teda ne. 

Zavzpomínala jsem, co jsem se naučila na školách ve výpočetní technice a pustila se do vytváření jednoduchého a přehledného systému fakturace.

Nyní mám všechna čísla, která se týkají mého podnikání vždy po ruce, takže vyplnit formulář pro daňové přiznání mi zabere jen minimum času.

S mojí pomocí to zvládne každá!

V dnešní době, se většina z nás potýká s nedostatkem času. Pokud máte děti nebo třeba časově náročné zaměstnání, a přesto ráda tvoříte, určitě se potýkáte s tím, že si čas pro sebe doslova kradete.

A tak věřím, že nechcete svůj čas věnovat nezáživné administrativě. Proto jsem se rozhodla podělit se s vámi na těchto stránkách nebo FB stránkách Podnikavé tvořenío své nasbírané zkušenosti, a ty zde předat v co nejsrozumitelnější formě, tak aby vám co nejvíce ulehčily nejen vstup do světa podnikání na vedlejšák.

Také se zde brzy objeví elektronická kniha na téma zakládání vedlejší podnikatelské činnosti, které bude k dispozici zdarma. 

20210306_113432