JAK SI FINANČNĚ PŘILEPŠIT A NEKRÁST

ŠKODA, ŽE NEVYDĚLÁVÁM VÍC PENĚZ

„Škoda, že nevydělávám víc peněz!“ Tato věta vám určitě nejednou proběhla hlavou, tak jako kdysi mně.

Před pár lety jsem měla v zaměstnání průměrný plat, který mi bohatě stačil, protože jsme bydleli u manželových rodičů. S přestěhováním se do vlastního nám ale začala povinnost platit poplatky spojené s bytem. Také jsme si koupili štěně, takže se nám výdaje ještě zvýšily o potřeby štěňátka.

S manželem jsme byli dříve zvyklí příliš se neomezovat a moc nepřemýšlet nad tím, za co utrácíme. Když jsem ale viděla, jakou rychlostí mi najednou peníze z účtu mizely, sotva na něm přistála výplata, řekla jsem si, že takhle teda ne a rozhodla se to změnit

 

Willibald-štěně kokršpaněla

CO S TÍM?

Začala jsem tedy přemýšlet nad tím, jak přijít k penězům a nekrást.

Nabízelo se několik možností. Jako první mě napadlo hledat jinou práci, ale na stávajícím pracovišti se mi líbilo, a nechtěla jsem ho opouštět. Mohla jsem si najít brigádu, ale představa času stráveného mimo domov se mi úplně nezamlouvala. Vždyť proto, že jsem byla pořád pryč, jsem odešla z předchozího zaměstnání. Přivýdělky prodejem kosmetiky taky nebyly to pravé pro mě.

Pak mě napadlo spojit příjemné s užitečným. Rozhodla jsem se přivydělávat si malováním, které mě bavilo už od dětství. Jelikož jsem si nechtěla hned zadělat na problémy, rovnou jsem začala řešit i jak své výdělky zlegalizovat. I když jsem se při prostudování informací dozvěděla, že dokud si nevydělám více jak 6000 Kč čistého ročně, nemusím to nikam hlásit, stejně jsem se rozhodla pro zlegalizování prodeje mých výrobků. Bylo mi jasné, že pokud se administrativou neprokoušu teď, se svým chorobným odkládáním všeho si ten vedlejšák nikdy nevyřídím. A navíc jsem si říkala, že když už se nahlásím na úřad, budu mít motivaci to nevzdat. 

Mimochodem vedlejšák je ideální řešení pro někoho, kdo nerad riskuje a potřebuje jistotu. Já mezi takové lidi patřím. Dodnes jsem ráda, že jsem se rozhodla nemít malování jako hlavní zdroj příjmu, protože bych se neuživila.

Několik dní jsem trávila zjišťováním všech náležitostí, které mě jako člověka s „vedlejšákem“ čekají. Narazila jsem na několik překážek, se kterými jsem si nevěděla úplně rady.

POVEDLO SE.

Nakonec jsem všechny nástrahy zdolala. Jak se mi to povedlo a jaké největší trable mě potkaly si můžete přečíst v mém eBooku zdarma, který bude brzy k dispozici. 

Jen díky tomu, že jsem tenkrát neposlechla svůj vnitřní hlas, který mi našeptával, abych se na všechno vykašlala, nezatěžovala se tím a raději se naučila šetřit, můžu dnes říct, že se mi daří svým malým podnikáním přivydělat legálně tolik, abych byla spokojená. A protože jsem momentálně na rodičovské dovolené, každá korunka navíc se hodí.

1 názor na “JAK SI FINANČNĚ PŘILEPŠIT A NEKRÁST”

  1. Pingback: SVOBODNÉ PODNIKÁNÍ NEBO VEDLEJŠÍ PODNIKATELSKÁ ČINNOST? – Tvoř a prodávej legálně

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *