Nezařazené

Proč kokršpaněl?

Jak jsem psala v předešlém příspěvku, máme doma kokršpaněla. Nikdy by mě nenapadlo, že si pořídíme zrovna tohoto ušáka. Dost často jsem se totiž setkávala s názorem, že je kokr “tupec”.

Když jsme našli ideální byt, do kterého jsme se s manželem měli stěhovat, začala jsem brnkat na strunu “pes”. Tehdy přítel , teď už manžel, se na to ze začátku moc netvářil, ale nakonec jsme se domluvili na tom, že si pejska pořídíme.

Ale jakého? Oba jsme měli o ideálním psovi jinou představu, takže bylo nutné najít plemeno, na kterém bychom se shodli oba. Důležité pro nás bylo, aby zvládal túry, ale byl skladný. Já měla repertoár docela pestrý, hodně se mi líbili chrti nebo plemena podobná vlkovi. Problém byl v tom, že tato plemena se k nám prostě nehodila. Také padla možnost zajít do útulku, ale oba jsme byli v podstatě začátečníci a na adopci pejska s nějakou nepěknou minulostí jsme neměli odvahu. Brouzdali jsme po internetu, dívali se na ulici, ale i když jsme potkali spoustu krásných psů, ten pravý mezi nimi nebyl.

Všechno se změnilo až při našem výletu do Krkonoš, kdy jsme při zpáteční cestě navštívili ZOO Dvůr Králové nad Labem. Je tam muzeum Zdeňka Buriana, ve kterém jsme si na střídačku odskočili. A když jsem čekala na manžela, přiběhl ke mně krásný černý kokršpaněl, který byl zřejmě psem paní, co tam pracovala. Když se manžel vrátil a hladil si pejska, naše pohledy se střetly a bylo to jasné. Pořídíme si anglického kokra.

Po příjezdu domů jsem začala studovat nějaké informace o tomto plemeni. S každým článkem bylo víc a víc jasné, že je to opravdu pes pro nás. Proto jsme se začali poohlížet po chovatelské stanici.

Také jsme řešili barvu. Já chtěla černého, ale manžel chtěl barevného, už kvůli povahovým vlastnostem. A tak jsme si vybrali modrého bělouše.

Zatímco jsme vybírali chovnou stanici, už jsme začali přemýšlet i o jméně. Padlo jich hodně, až jednoho dne manžel ze srandy nadhodil jméno Willibald. Sice jsme se tomu ze začátku smáli, ale postupem času se nám začalo líbit tak moc, že jsme se rozhodli tak pojmenovat i našeho budoucího pejska.

Willibald

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *