• Vzrůšo při nakupování…

    Nedávno jsem narazila ve fejsbůkové diskuzi na téma „Zbavování se koček v těhotenství“, nejspíš kvůli nebezpeční toxoplazmózy. Jelikož nemám kočku a ani nejsem těhotná, nevěnovala jsem tomuto tématu dál větší pozornost. Vzpomněla jsem si však na příběh mladé maminky…

    Psal se rok 1988. Mladá maminka si to štrádovala do obchodu tlačíc před sebou kočárek. V kočárku spinkalo miminko, které unavil vyčerpávající pláč. Konečně usnula, pomyslela si máma a zaparkovala kočár mezi X dalších podobných, které postávaly před jednotou.  Ladně vyběhla schody a zapadla do obchodu.

    Rychle nakoupila a zařadila se na konec dlouhé fronty. Jelikož se řada moc neposouvala, napadlo ji, že přes výlohu zkontroluje kočárek. Naskytl se jí pohled na několik lidí, kteří stáli kolem jejího kočárku.  Maminka protočila oči a pomyslela si, že se ta její malá křiklounka zase probudila a řve na celé kolo. Snad někoho napadne ji pohoupat a vrátit dudlík do papule, než vystojím frontu.

    Konečně se dostala na řadu, nákup rychle naházela do síťovky a vyšla z obchodu. Hlouček se docela rozrostl a všichni se usmívali a vzrušeně debatovali. Tak jen obdivují krásu mé dcerky, pomyslela si maminka a pyšně si to vykračovala ke kočárku, aby všichni věděli, po kom tu krásu malá zdědila. Když došla ke kočárku, hrůzou zůstala celá zkoprnělá stát. Vedle její maličké byla uvelebená toulavá kočka! Rychle se vrhla ke kočárku a opatrně se snažila kočku vytáhnout. Kočce se z vyhřátého kočárku nechtělo a zasekla své drápky do polštářku, na kterém malá ležela. Bylo velké štěstí, že kočka nezpanikařila a neublížila miminku. Kočku z kočárku vyhodila na zem, ta dopadla na všechny čtyři a pelášila pryč. Lidi zírali s otevřenou pusou. Nechápali, proč maminka tu krásnou kočku z kočárku vyhodila. Maminka se rozhlédla po všech přítomných a poněkud hystericky se zeptala, proč kočku nevyhnali. Reakce lidí ji však docela zaskočila. Všichni si mysleli, že kočka patří mamince a vozí se v kočárku běžně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *